Podstawa do zasiłków

Ta infografika poprowadzi Cię niemal za rękę przez schemat ustalania podstawy do zasiłków (a tym samym podstawy do wynagrodzenia chorobowego). To oczywiście podstawowy schemat, więc

Nie uwzgędnia wszystkich sytuacji z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć (jak np. ustalanie podstawy w miesiącu zatrudnienia – czyli gdy delikwent zachoruje w pierwszym miesiącu pracy). Jeśli ta infografika Ci wystarczy – super – jeśli nie – szczegółów szukaj w artykułach na blogu.

A jeśli nie znalazłaś/eś opisu sytuacji którą masz u siebie – koniecznie napisz do mnie przez formularz kontaktowy

Pierwszy urlop

To kolejna infografika, która w prosty sposób poprowadzi Cię przez meandry ustalania pierwszego urlopu pracownika. Jedyne, co powinnaś/powinieneś mieć, to dokumentację źródłową, czyli

świadectwa pracy i inne dokumenty, z których ustalisz stan faktyczny. Aha! I pamiętaj – w aktach osobowych nie przechowujemy żadnych oryginałów dokumentów.

a jeśli nie znalazłaś/eś opisu sytuacji którą masz u siebie – koniecznie napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy.

Okresy wypowiedzenia

Zaglądając do tej ściągi w prosty sposób ustalisz jaki jest okres wypowiedzenia umowy o pracę, którą chcesz rozwiązać. Wszystko co potrzebne jest w aktach osobowych pracownika, czyli historia zatrudnienia w danej firmie.

Zerknij też do części A, żeby sprawdzić, czy pracownik nie miał wcześniejszego epizodu pracy w tej samej organizacji.

a jeśli nie znalazłaś/eś opisu sytuacji którą masz u siebie – koniecznie napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy.