fbpx

„KUP PIT 17” podsumowanie live + slajdy i oświadczenie PIT 17,75%

with Brak komentarzy

24 września 2019PIT17 slajdy

w HR-grupie odbyła się extra-szybka transmisja online z mini-szkoleniem z zakresu PIT 17 oraz nowych kosztów uzyskania przychodu (zmian, które wchodzą w życie 01 października 2019 i 01 stycznia 2020). W tym wpisie możecie na spokojnie pobrać i przejrzeć „slajdy” z tego nagrania. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zapomniała powiedzieć o kilku rzeczach (nagrania są dla mnie cały czas nowe i nie mogę się skupić na tyle, żeby pamiętać o wszystkim co mam powiedzieć – bo widzę przed sobą swoją facjatę i głupio tak gadać do siebie:-))…

Data osiągnięcia przychodu w okresie przejściowym 

dotyczy – tak jak to było w PIT0 – wszystkich wypłat dokonanych w terminie od 01.10.2019 do końca tego roku. Niezależnie od okresu za jaki przysługują. Tu liczy się po prostu data pozostawienia środków do dyspozycji pracownika – i nic więcej. Jeśli więc wypłacamy wynagrodzenie za wrzesień na początku października – to ta wypłata idzie już po nowemu (z nowymi KUP, z nowym podatkiem i nową ulgą). Tak samo jeśli wypłacimy na początku października jakiekolwiek inne składniki za poprzednie okresy (premie, bonusy, opodatkowane wypłaty z ZFŚS itd).

Podatnicy o których mówi zmieniana ustawa

to wszystkie osoby które płacą podatek dochodowy. Zmiana dotyczy stawki w skali podatkowej, więc dotknie nie tylko pracowników, ale i zleceniobiorców, wykonawców (dzieła), samozatrudnionych (o ile nie płacą podatku liniowego), powołanych członków zarządu itp.

Wspominałam o oświadczeniu PIT 17,75%

jest dostępny po kliknięciu na powyższą różową frazę (albo w ikonce poniżej). Tam również link do treści zmienianej ustawy, oraz link do slajdów. Gdyby zależało Ci aby obejrzeć nagranie, jest wciąż dostępne na HR-grupie.

slajdy: 

oświadczenie:

ustawa: 

nagranie LIVE w HR-grupie: